Awards, Medals and Trophies

Congratulations girls!!

Solana Bucknell

Solana Bucknell
Solana Bucknell

Star 9 Artistic – 2019 Jingle Blades – Bronze Medal

22-24 Nov, 2019

Molly Zhang

Molly Zhang
Molly Zhang

Star 4 U13 – 2019 Jingle Blades – Silver Medal

22-24 Nov, 2019

Kate Boyes

Kate Boyes
Kate Boyes

Star 9 Artistic – 2019 Jingle Blades – Gold Medal

22-24 Nov, 2019

Kate Boyes

Kate Boyes
Kate Boyes

Star 5 13 & Over – 2019 Jingle Blades – Gold Medal

22-24 Nov, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 7 – 2019 Jingle Blades – Bronze Medal

22-24 Nov, 2019

Emily Rico

Emily Rico
Emily Rico

Star 7 Artistic – 2019 Jingle Blades – Silver Medal

22-24 Nov, 2019

Brooklyn Peryk

Brooklyn Peryk
Brooklyn Peryk

Star 7 Artistic – 2019 Jingle Blades – Bronze Medal

22-24 Nov, 2019

Kate Boyes

Kate Boyes
Kate Boyes

Star 5 – 2019 Autumn Leaves – Bronze Medal

17-20 Oct, 2019

Solana Bucknel

Solana Bucknel
Solana Bucknel

Star 6 – 2019 Autumn Leaves – Bronze Medal

17-20 Oct, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 7 – 2019 Autumn Leaves – Silver Medal

17-20 Oct, 2019

Genevieve Scholl

Genevieve Scholl
Genevieve Scholl

Gold Interpretive Women – 2019 Belair Direct Super Series Victoria Day – Silver Medal

17-19 May, 2019

Emily Taylor

Emily Taylor
Emily Taylor

Silver Interpretive – 2019 Belair Direct Super Series Victoria Day – Silver Medal

17-19 May, 2019

Emily Rico

Emily Rico
Emily Rico

Bronze Interpretive Women Group 1 – 2019 Belair Direct Super Series Victoria Day – Bronze Medal

17-19 May, 2019

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Star 7 Women – 2019 Belair Direct Super Series Victoria Day – Silver Medal

17-19 May, 2019

Emily Rico

Emily Rico
Emily Rico

Star 5 Women U10 Group 2 – 2019 Belair Direct Super Series Victoria Day – Gold Medal

17-19 May, 2019

Sara Reyes

Sara Reyes
Sara Reyes

Star 4 Women U13 Group 1 – 2019 Belair Direct Super Series Victoria Day – Gold Medal

17-19 May, 2019

Genevieve Scholl

Genevieve Scholl
Genevieve Scholl

Gold Interpretive – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Gold Medal

5-7 April, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Gold Interpretive – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Silver Medal

5-7 April, 2019

Emily Taylor

Emily Taylor
Emily Taylor

Silver Interpretive Women – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Bronze Medal

5-7 April, 2019

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Silver Interpretive Women – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Gold Medal

5-7 April, 2019

Fiona Still

Fiona Still
Fiona Still

Bronze Interpretive Group 2 – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Gold Medal

5-7 April, 2019

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Star 8 Women  – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Gold Medal

5-7 April, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 7 Women – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Gold Medal

5-7 April, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 6 Women Group 1 – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Silver Medal

5-7 April, 2019

Kate Boyes

Kate Boyes
Kate Boyes

Star 5 Women 13&O Group 1 – 2019 BC/YK Section Super Series Vancouver Island. Parskville, BC – Gold Medal

5-7 April, 2019

Brooklyn Peryk

Brooklyn Peryk
Brooklyn Peryk

Star 5 Women 13 & Over Group 2 – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Bronze Medal

1-3 February, 2019

Evangeline Lin

Evangeline Lin
Evangeline Lin

Star 4 Girls 13 & Over Group 1 – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Gold Medal

1-3 February, 2019

Nhu-y Ha

Nhu-y Ha
Nhu-y Ha

Star 4 Girls U13 Group 1 – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Bronze Medal

1-3 February, 2019

Fiona Still

Fiona Still
Fiona Still

Bronze Interpretive Group 3 – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Silver Medal

1-3 February, 2019

Emily Rico

Emily Rico
Emily Rico

Bronze Interpretive Group 2 – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Gold Medal & 2019 BC Coast Champion – Bronze Interpretive

1-3 February, 2019

Laiken Richardson

Laiken Richardson
Laiken Richardson

Bronze Interpretive Group 1 – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Gold Medal

1-3 February, 2019

Irena Janicijevic

Irena Janicijevic
Irena Janicijevic

Silver Interpretive – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Bronze Medal

1-3 February, 2019

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Silver Interpretive – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Silver Medal

1-3 February, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Gold Interpretive – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Silver Medal

1-3 February, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 6 Women Group 1 – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Silver Medal

1-3 February, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 7 Women – 2019 WinterSkate – BC Coast Region Championships – Silver Medal

1-3 February, 2019

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Gold Interpretive – 2018 Jingle Blades Competition – Gold Medal

23-25 November, 2018

Brooklyn Peryk

Brooklyn Peryk
Brooklyn Peryk

Bronze Interpretive Group 1 – 2018 Jingle Blades Competition -Bronze Medal

23-25 November, 2018

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Star 7 Group 2 – 2018 Jingle Blades Competition – Gold Medal

23-25 November, 2018

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 7 Group 2 – 2018 Jingle Blades Competition – Bronze Medal

23-25 November, 2018

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 6 Group 2 – 2018 Jingle Blades Competition – Gold Medal

23-25 November, 2018

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Star 6 Group 1 – 2018 Jingle Blades Competition – Gold Medal

23-25 November, 2018

Emily Taylor

Emily Taylor
Emily Taylor

Star 5 13&O – 2018 Jingle Blades Competition – Silver Medal

23-25 November, 2018

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Star 7 – 2018 Super Series Autumn Leaves – Gold Medal

18-21 October, 2018

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Gold Interpretive – 2018 Super Series Autumn Leaves – Gold Medal

18-21 October, 2018

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Silver Interpretive – 2018 Super Series Autumn Leaves – Silver Medal

18-21 October, 2018

Emily Rico

Emily Rico
Emily Rico

Star 5 U10 – 2018 Super Series Autumn Leaves – Bronze Medal

18-21 October, 2018

Miranda Kahlert & Sky Pickering

Miranda Kahlert & Sky Pickering
Miranda Kahlert & Sky Pickering

Star 6 – 2018 Super Series Autumn Leaves – Silver Medals

18-21 October, 2018

Tasha Seminoff

Tasha Seminoff
Tasha Seminoff

Bronze Interpretive – 2018 Super Series Victoria Day Invitational – Gold Medal

18-20 May, 2018

Emily Rico

Emily Rico
Emily Rico

Star 4 U10 – 2018 Super Series Victoria Day Invitational – Bronze Medal

18-20 May, 2018

Genevieve Scholl

Genevieve Scholl
Genevieve Scholl

Gold Interpretive – 2018 Super Series Vancouver Island – Gold Medal

6-8  April, 2018

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Silver Interpretive – 2018 Super Series Vancouver Island – Gold Medal

Star 6 – 2018 Super Series Vancouver Island – Gold Medal

6-8  April, 2018

Solana Bucknell

Solana Bucknell
Solana Bucknell

Bronze Interpretive Group 1 – 2018 Super Series Vancouver Island – Gold Medal

6-8  April, 2018

Sky Pickering, Irena Janicijevic & Emily Taylor

Sky Pickering, Irena Janicijevic & Emily Taylor
Sky Pickering, Irena Janicijevic & Emily Taylor

Bronze Interpretive Group 2 – 2018 Super Series Vancouver Island

Gold Medal – Sky Pickering

Silver Medal – Irena Janicijevic

Bronze Medal – Emily Taylor

6-8  April, 2018

Emily Taylor

Emily Taylor
Emily Taylor

Star 5 U13 – 2018 Super Series Vancouver Island – Bronze Medal

6-8  April, 2018

Laiken Richardson & Emily Rico

Laiken Richardson & Emily Rico
Laiken Richardson & Emily Rico

Intro Interpretive – 2018 Super Series Vancouver Island – Gold Ribbons

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

Star 7 – BC Coast WinterSkate Regional Championships – Gold Medal

Miranda Kahlert

Miranda Kahlert
Miranda Kahlert

Star 6 – BC/YK Section Super Series Autumn Leaves – Silver Medal

20-22 October, 2017

Emily Rico

Emily Rico
Emily Rico

Star 2 – BC/YK Section Super Series Autumn Leaves – Gold Ribbon

20-22 October, 2017

Emily Taylor

Emily Taylor
Emily Taylor

Bronze Interpretive – Jingle Blades 2017 – Gold Medal

24-26 November, 2017

Laiken Richardson

Laiken Richardson
Laiken Richardson

STAR 4 Girls 13 & Over – Jingle Blades 2017 – Gold Medal

24-26 November, 2017

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

STAR 6 Women – Jingle Blades 2017 – Bronze Medal

24-26 November, 2017

Sky Pickering

Sky Pickering
Sky Pickering

STAR 7 Women – Jingle Blades 2017 – Bronze Medal

24-26 November, 2017